recepce@hotel-abacie.cz
Tel.: +420 571 613 830

Jamón de Bodega – Šunka z iberského prasátka


Jamón de Bodega – Šunka z iberského prasátka

 

Jamón de Bodega – Šunka z iberského prasátka


Tradiční španělská šunka z vesničky Jabugo v Andalucii je výsledkem tisíciletých zkušeností. Šunka je vybírána z nejkvalitnějších iberských prasat a její sušení a zrání probíhá podle tradičních metod.
Jamón de Bodega patří k nejlepším šunkám na světě.

Nyní si můžete dopřát i v naší restauraci.

50g ŠUNKOVÝ TALÍŘ, RUKOLA, PEČIVO 195,-
 


HUELVA, HLAVNÍ MĚSTO ŠUNKY
Jabugo je vesnička nacházející se na jihu Španělska v přírodním parku Sierra de Arracena a Picos de Aroche. Historicky je spjata se šunkou Jabugo a je kolébkou ve světě nejznámějšího označení původu šunky. V tomto regionu hojně rostou dubové a korkové háje, jež plodí žaludy. Klima je tu pro šunku Jabugo výjimečné příznivé: dlouhé a chladné zimy, po nichž následuje léto, kdy přes den je suché teplo a v noci se ochlazuje. U nejlepších iberských šunek Jabugo si lze toto aroma vychutnat.

DOMOVINA IBERSKÉHO PRASETE
Region Sierra de Aracena a Picos de Aroche čítá téměř 187 tisíc ha, má vysokou biodiverzitu a tradičně se v něm dařilo mnoha chovům iberských prasat, která se živí žaludy z dubu cesmínovitého i korkového. Díky kontrolované produkci, která zaručuje udržitelnost, si tato oblast dosud zachovala své původní bohatství.

ZAŘÍZENÍ PRODUKCE
Zařízení pro produkci šunky Jabugo (od nasolování až po sušení) se řídí tradičními postupy, jejichž cílem je dosáhnout dokonalosti každého kusu. Pro iberské šunky je typický optimální podíl soli, který zdůrazňuje jejich chuť. Sušárny šunek mají přirozenou ventilaci, průměrné teploty se pohybují v létě mezi 18 a 21 C a v zimě mezi 12 a 16 C. Tímto tradičním způsobem se získává nejlepší iberská šunka.

TISÍCILETÁ TRADICE
Šunka Jabugo je výsledkem tisíciletých zkušeností předávaných z generace na generaci, díky nimž dnes lze vybírat ta nejkvalitnější prasata a uchovávat tradiční systém sušení a zrání nejlepší šunky Jabugo na světě.
Umění nasolovat a sušit šunky je prastarým gastronomickým dědictvím, které přetrvalo po staletí. První písemné zmínky o přípravě vepřového masa nasolováním pocházejí ze 2. století př. n. l.

PLEMENO IBERSKÉ PRASE
Iberské prase je původní plemeno z Pyrenejského poloostrova, které žije celoročně v horách. Díky původu a habitatu jde o jedinečné plemeno s výjimečnými vlastnostmi: je lehčího a štíhlejšího typu než ostatní prasata, má tmavší kůži, denně prochodí hodiny a hledá žaludy a byliny, jimž později vděčí za svou jedinečnou chuť.
Navíc se u něj kvůli genetické anomálii dostávají mastné kyseliny pocházející ze žaludů do svaloviny, a vytvářejí tak typické žilkování charakteristické pro iberskou šunku Jabugo. Tento rys zároveň dodává této šunce největší šťavnatost a chutnost ze všech šunek.
 


HOTEL ABÁCIE & WELLNESS & FITNESS

U Abácie 491
751 01 Valašské Meziříčí
Tel.: recepce hotel, wellness +420 571 613 830
Fax: +420 571 613 840
Tel.: recepce fitness, wellness +420 571 665 950
E-mail: recepce@hotel-abacie.cz; recepce@fitness-abacie.cz
www.hotel-abacie.cz; www.fitness-abacie.cz

Naši partneři